گالری

رها عسکری‌زاده

Previous Next

رها عسکری‌زاده متولد ۱۳۶۱ در تهران است. او در رشته گرافیک دانشگاه سوره تهران تحصیل کرد. هم‌زمان به فعالیت در حوزه زنان و عکاسی مشغول شد. در سال ۲۰۱۲ به لبنان رفت و در رشته ارتباطات (رادیو و تلویزیون) تحصیل کرد و به ایران بازگشت. او عکاسی مستند را ادامه داد. موضوع عکس‌های او زنان است.

عکس‌های خانم عسکری‌زاده به‌عنوان یک عکاس مستند، عکس‌هایی واقع‌نما از زنان و زندگی آنهاست. دغدغه اصلی او، أن‌گونه که خودش می‌گوید، به تصویر کشیدن مشکلات زنان معمولی جامعه بدون هیچ دستکاری و تحریف است. او خود را عکاسی مستقل می‌داند که تلاش می‌کند از سانسور و موانع فرهنگی و سیاسی عبور کند.

عکس‌هایی که اینجا می‌بینید از دو مجموعه متفاوت از دو دوره مختلف خانم عسکری‌زاده انتخاب شده اند. دو عکس سیاه‌وسفید متعلق به دوره عکاسی مستند او از فعالیت‌های فعالان حوزه زنان در ایران است. دیگر عکس‌ها از مجموعه‌ای انتخاب شده اند که ماه مه ۲۰۱۸ در ایتالیا به نمایش درآمدند. این مجموعه که «قانونی که مرا غریبه می‌داند» نام دارد، درباره قربانیان قانون حضانت و ولایت در ایران امروز است.  

 

logo-moblile-app رها عسکری‌زاده

اپلی کیشن اپل و اندروید قلمرو

با اپلیکیشن اندروید و اپل قلمرو
همه جا به محتوی این نشریه دسترسی خواهید داشت.

app-store رها عسکری‌زاده
google-play رها عسکری‌زاده
قلمرو را از طریق ایمیل دریافت کنید

مسئولیت محتوای همه آثاری که در قلمرو منتشر می‌شوند با پدیدآورندگان آن‌هاست. مجله قلمرو هیچ گونه مسئولیتی درباره درون‌مایه مطالب منتشرشده ندارد.

IdeaCenter_Horizontal_RGB رها عسکری‌زاده

© 2017 Ghalamro. All Rights Reserved.